Ponořte se do atmosféry starých časů a vychutnejte si jedinečnou projížďku na historické dřevěné lodi Pettersson. Ať už si budete užívat romantické rendez-vous při západu slunce, rodinnou oslavu nebo energickou dámskou jízdu, malebná dřevěná paluba, jemné kolébání vln a pohádkové kulisy Prahy z vodní hladiny Vás okouzlí svojí atmosférou, zanechají ve Vás nezapomenutelný zážitek a naprosto si Vás podmaní.

K dispozici bude loď typu Pettersson - “ Nirvána” kapitána Zdeňka Sünderhaufa, původem ze Švédska z dílny špičkového legendárního stavitele lodí Carla Gustafsona Petterssona.
Žádný švédský konstruktér motorových lodí není známější než právě Carl Gustaf Pettersson. Narodil se v roce 1876 na Tenö, v blízkosti Vaxholm. Konstruoval velké i malé lodě – závodní lodě, rodinné, nákladní, rybářské, a dokonce i válečné lodě a plachetnice. Kolem roku 1920 vyvinul typickou švédskou kajutovou loď, kterou nazýváme "Petterssonbåt" - člun, asi 7 metrů dlouhý, úzký a s kajutou, obvykle s vestavěným motorem, který byl umístěn v kokpitu, snadno přístupný z místa kormidelníka.  Tento typ lodí je tak populární, že v dnešní době se označení "Petterssonbåtar” = "Pettersson lodě“ stalo pojmem, který popisuje starší motorové lodě, bez ohledu na to, jestli je Carl Gustaf Pettersson konstruoval nebo ne.

Projížďky se budou konat vždy po individuální domluvě, v případě zájmu nás kontaktuje na telefonním čísle 728 430 625 nebo mailem na info@hebeschool.cz. Kapitán i s lodí pak bude čekat na svoji posádku čítající až 6 námořníků v Kayak Beach Baru na pražské Náplavce, kde můžete po skončení projížďky stylově zakončit perfektní odpoledne a stále s pohledem na vodní hladinu si dopřát osvěžující pití i dobré jídlo.