HEBE Sailing Team tvoří skupina jachtařů, která se formovala a provozovala závodní i volnočasové jachtařské aktivity na námořních plachetnicích HEBE I, HEBE II a HEBE III Jaroslava Havelky. Kromě samotného závodění Zdeněk Sünderhauf a část posádky HEBE IV pořádá kempy pro začínající malé jachtaře a provozuje jachtařskou školu.

Tento mezinárodně uznávaný a na závodech soupeři obávaný tým se dlouhodobě úspěšně zúčastňuje Mistrovství světa, Evropy i dalších prestižních závodů, na kterých pravidelně obsazuje čelní příčky.

Od roku 2017 tým závodí na lodi M37 HEBE V Zdeňka Jakoubka. V tomto roce se rovnou umístil na 2. místě a o rok později na 3. místě ve skupině v závodě Rolex Middle Sea Race. V roce 2019 si tým připsal 2. místo na Mistrovství světa ORC. V roce 2021 mu patřilo 3. místo na Mistrovství Evropy ORC, v roce 2022 skončil na Mistrovství světa v ORC na 13. pozici. V roce 2023 bylo největším úspěchem 3. místo na Mistrovství Evropy ORC.


Jan Myslík je jachtař od dětství, závodník, několikanásobný Mistr ČR v moderních lodních třídách 49er a RS Sailing.

Je to profesionál s více než 25letou zkušeností v oblasti prodeje špičkových kajutových, sportovních, okruhových, vícetrupých a rodinných plachetnic a příslušenství pro sportovní a rekreační jachting. Honzova společnost ProYachting mění tvář českého jachtingu díky perfektní znalosti domácího trhu, bohatým mezinárodním zkušenostem, individuálnímu přístupu, a hlavně neocenitelným 50 rokům rodinné jachtařské tradice. Vyniká také mimo jiné provozováním školy jachtingu na Lipně, oceněnou Českým svazem jachtingu titulem “Trenér roku 2014” a budováním jachtařské komunity lodních tříd RS Sailing

Motto: “Jachting a moderní plachetnice můžou být vším. Sportem, dobrodružstvím i celoživotní zábavou.”

Medailonky koučů

Seznamte se s našimi ostřílenými borci, kteří Vás nejen provedou lekcemi, ale zároveň zajistí i pohodovou atmosféru a postarají se Vám o opravdu nevšední zážitek, který si budete chtít co nejdříve zopakovat.

zdenek-sunderhauf

Zdeněk Sünderhauf

Zakladatel, Jachting
sunderhaufz@gmail.com

V mládí se věnoval rychlostní kanoistice, kde získal řadu titulů Mistra republiky v dorostu a v dospělých se prosazoval především na dlouhých tratích, jako nositel I. výkonnostní třídy. V roce 2003 se stal Team leader týmu Hebe Sailing Teamu, kde navázal spolupráci se zakladatelem Jaroslavem Havelkou a námořním kapitánem Jakubem Havelkou. V roce 2014 postavil v dílně Vojty Komárka karbonový , závodní special Tboat 830i- Hebe IV.

zobrazit více

V letech 2014- 2019 sestavil tým, který se na Tboatu 830i pravidelně zúčatňoval závodů na Gardě, Bodamském jezeře, Ženevském jezeře a v domovských vodách na Orlíku a Lipně. Vyhrávali zde většinu závodů, anebo získávali podiová umístění.

V roce 2017, společně s majitelem lodě Zdeňkem Jakoubkem , nechali postavil plachetnici M37- Hebe V v Italské loděnici. Loď se podařilo vyladit do handicapu ORC ve třídě “C” a hned v prvním roce získal Hebe tým v těžkém off- shore závodě Rolex Middle Sea Race 3. místo celkově, 2. místo ve třídě s Milanem Koláčkem za kormidlem. Posádka Hebe Sailing Team se udržuje na špičkové úrovni do dnešních dnů, pravidelně se zúčastňuje Mistrovství světa, Evropy. Nejlepší výsledky- Vícemistři světa z roku 2019, 1. místo Rolex Giraglia 2018 San Remo- Saint Tropez, 3. místo Mistrovství evropy z roku 2023, 2 x 1.  místo Regata Jabuka v ORC třídě.

V roce 2014 začal Zdeněk s Jachtařskými přednáškami pro širokou jachtařskou veřejnost, nejprve v Českém Yacht Klubu a následně ve větších prostorách. V této činnosti pokračuje do dnešních dnů.

V roce 2017 založil Jachtařskou akademii Českého svazu jachtingu stal se členem Výkonného výboru a předsedou Trenérsko- metodické komise. V rámci Jachtařské akademie pomohl nastavit  Vzdělávací proces pro trenéry I., II. a III. třídy a zároveň zahájil, ve spolupráci s naším neúspěšnějším  trenérem Jakubem Kozelským,  Rekvalifikaci na trenéra jachtingu II. třídy. V roce 2024 již probíhá 5. běh.

Průběžně organizoval  Jachtařské campy pro jachtařský potěr, jachtařský program na Dětských dnech, kurzy jachtingu pro širokou veřejnost na Hebe IV, Kurzy vodní záchrany a jachtingu ve spolupráci s Balic s. r. o. - Jan Sedláček. Své osobní propojení s výkonnostním jachtingem dokáže následně šířit a edukovat směrem k mládeži, či široké jachtařské veřejnosti.

V roce 2021 obdržel, od Českého svazu jachtingu,  Čestné uznání za mimořádný přínos jachtingu a v roce 2022 Stříbrnou medaily za činnost Jachtařské akademie. Tato ocenění se týká celého kolektivu, kde jednotliví členové skvěle pracují v dresu Jachtařské akademie. Dále 2 x 1 místo v  ocenění Jachtař roku, 4 x 2 místo s Hebe týmem, trenér Jachtingu ČSJ, zkušební komisař pro získání průkazu VMP.

jan-myslik-1

Jan Myslík

Zakladatel, Jachting
myslik@proyachting.cz

Jachtař od dětství, závodník, několikanásobný Mistr ČR v moderních lodních třídách 49er a RS Sailing. Profesionál v oblasti prodeje špičkových kajutových, sportovních, okruhových, vícetrupých a rodinných plachetnic a příslušenství pro sportovní a rekreační jachting. Honzova společnost ProYachting se již více jak 25 let snaží měnit tvář českého jachtingu mimo jiné provozováním školy jachtingu na Lipně, oceněnou Českým svazem jachtingu titulem “Trenér roku 2014”.
jakub-havelka

Jakub Havelka

Kouč, Jachting
havelka105@seznam.cz

Jakub Havelka je jedním z nejzkušenějších kapitánů v České republice, na moři má napluto více jak 70 000 NM v pozicích kapitána nebo kormidelníka v závodech, dále má zkušenosti jako instruktor pro školení kapitánských průkazů RYA (Royal Yachting Association), je držitelem trenérské licence C (3. třídy). Prošel zkouškami RYA (Royal Yachting Association) s nejvyšším dosaženým kapitánským průkazem RYA Yachtmaster Offshore s komerční doložkou, což ho opravňuje k vedení lodě až do 200gt pro komerční účely – nezbytné pro všechny profesionální kapitány! Slouží jako základ pro další kvalifikace, umožňující pracovat profesionálně na lodích až do 3000gt.
tomas-peterka-1

Tomáš Peterka

Kouč, Jachting
tomaspeterka07@gmail.com

K jachtingu se dostal náhodou, jednou se svezl na plachetnici na Orlíku a od té doby si jachting zamiloval. Stal se členem Českého Yacht Klubu a odjel své první závody na Vltavě. Postupem času se stal členem SPS Optimist, kde strávil 3 roky. Během této doby odjezdil desítky zahraničních závodu a strávil na vodě stovky dní. V roce 2022 přešel na lodní třídu ILCA 4. Zároveň se začal věnovat trénování mladých jachtařů, předává tak své znalosti, které nasbíral za 5 let po celé Evropě na Optimistu. Během roku 2023 se připojil k elitnímu českému jachtařskému týmu HEBE 5, ve kterém si hned v prvním roce odjel off-shore závod z chorvatské Vodice na ostrov Jabuka vzdálený 150 mil. Začátkem roku 2024 se stal členem Reprezentace České republiky v lodní třídě ILCA 4. Aktuálně se připravuje na letošní Mistrovství Evropy, konané v portugalské Viana de Castelo.
adam_kapa

Adam Kapa

Kouč, Veslování
AdamKapa@seznam.cz

Adam je stále aktivní závodník a několikanásobný Mistr ČR. Od roku 2006 se účastní jako člen reprezentačních posádek Mistrovství světa i Evropy (nejprve juniorských a poté seniorských), a to v různých veslařských disciplínách. Je vlastníkem trenérské licence kategorie "B" se specializací na veslování a rád se s Vámi podělí o svoje zkušenosti.
kucera

Filip Kučera

Kouč, Dračí lodě
kuc.filip@seznam.cz

Filip je sportovní nadšenec, milovník rychlostní kanoistiky a dračích lodí. V rychlostní kanoistice stál 5x na Mistrovství ČR na stupních vítězů. V současné době dává přednost dračím lodím, kde se jako člen posádky několikrát zúčastnil Mistrovství světa i Evropy, s medailovým ziskem.